domofony

domofon czy wideodomofon?

Domofony
Wideodomofony

System domofonowy lub wideodomofonowy jest wizytówką Twojej firmy czy domu! Dlatego ważne jest aby zadbać nie tylko o jego funkcjonalność ale także o wygląd.

Instalacje domofonowe i wideodomofonowe są specyficzną odmianą systemów kontroli dostępu (KD). Różnica dotyczy praw dostępu, gdyż użytkownik sam bezpośrednio decyduje o tym, którą osobę wpuścić na teren posesji lub firmy. Weryfikacja danej osoby odbywa się na zasadzie głosowej (domofony) lub wizualno głosowej (wideodomofony). Systemy domofonowe stały się standardowym wyposażeniem wszystkich nowoczesnych obiektów budowlanych w tym domów jednorodzinnych.
Urządzenia domofonowe umożliwiają nawiązanie łączności i prowadzenie rozmowy między kasetą rozmowną, zamontowaną przy wejściu do pomieszczenia lub posesji, a unifonem umieszczonym w jednym lub wielu miejscach wewnątrz obiektu. Urządzenia te pozwalają również na sterowanie elementem blokady wejścia np. elektrozaczepem.

System domofonowy lub wideodomofonowy jest wizytówką Twojej firmy lub domu, dlatego ważne jest aby zadbać nie tylko o jego funkcjonalność ale także o wygląd i odporność na wandalizm.

Translate »