systemy alarmowe

bezpieczeństwo jest najważniejsze…

Systemy Alarmowe

Projektując instalacje alarmowe kierujemy się nadrzędnym celem jakim jest: „największa skuteczność – najprostsza obsługa – przystępna cena”.

Systemy Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN) należą do najczęściej wybieranych i stosowanych elektronicznych systemów zabezpieczeń. Systemy SSWiN oparte są m. in. na czujkach wykrywających ruch w obszarze objętym ich działaniem czy na kontaktronach sygnalizujących np. otwarcie okna lub drzwi. W momencie wykrycia ruchu przez czujki lub otwarcia drzwi zostaje przekazany sygnał do centrali alarmowej, która w zależności od jej zaprogramowania przekaże sygnał o intruzie na obszarze chronionego obiektu odpowiednim służbom, najczęściej jest to działające 24 godziny na dobę Centrum Monitoringu. Po wykryciu zagrożenia zostają uruchomione przyłączone do centrali alarmowej sygnalizatory optyczne i akustyczne.

Oprócz sygnalizowania o ewentualnych zagrożeniach takich jak kradzież czy włamanie systemy SSWiN posiadają wiele innych przydatnych funkcji. Dostarczają informacji o braku załączenia systemu alarmowego, zbiciu szyby, braku dopływu prądu do obiektu czy informacji identyfikujących danego użytkownika.

 

Poprawnie zaprojektowany i wykonany system SSWiN powinien być dopasowany do charakteru i specyfikacji obiektu.

Oferujemy usługi z zakresu instalacji systemów antywłamaniowych przewodowych jak i bezprzewodowych przeznaczonych dla osób prywatnych, przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych. Do każdej instalacji podchodzimy indywidualnie.

Translate »