Kserokopiarki

sprzedaż, serwis, dzierżawa

Kserokopiarki

Prowadzimy też usługi z zakresu sprzedaży, wynajmu i serwisu kserokopiarek japońskiej firmy Konica-Minolta.

Wybór kserokopiarki to decyzja ważna. Kupujemy urządzenie, które będziemy posiadać przez najbliższych kilka lat. Jak więc uchronić się przed nietrafną decyzją, jak wybrać urządzenie optymalne dla naszych potrzeb? Oto kilka porad od nas.

Format papieru:
W tym miejscu musimy podjąć pierwszą ważną decyzję: czy będziemy kopiować jedynie materiały gdzie zarówno oryginał jak i kopia nie będą większe od formatu A4, czy też będą większe.

ZOOM (powiększanie i pomniejszanie).
Decyzja jest ważna, gdyż nie można dodać go później.
Zoom 71 ÷ 141% oznacza, że możemy oryginał powiększyć lub pomniejszyć o jeden format (np. A4 do A3)
Zoom 50 ÷ 200% oznacza, że oryginał możemy pomniejszyć lub powiększyć o dwa formaty (np. z A5 do A3)

Obciążenie miesięczne:

Jest to pytanie zasadnicze. Wymaga jednak szczegółowego wyjaśnienia. Jeżeli wykonujemy codziennie na przykład średnio 100 (50 ÷ 150) kopii, to wystarczy nam maszyna o wydajności 3000 kopii na miesiąc, jeżeli jednak zdarza się nam kopiować okresowo ilości większe np. 500 w ciągu jednego dnia, to powinniśmy zdecydować się na maszynę o wydajności większej, w tym przypadku około 10000 kopii na miesiąc.
Przekraczając bowiem dopuszczalne obciążenia miesięczne, decydujemy się na świadome przedwczesne zużycie urządzenia oraz zwiększone koszty eksploatacji.
Z obciążeniem miesięcznym związany jest inny parametr, znacznie częściej eksponowany przez sprzedawców: prędkość kopiowania.
Jest to parametr ważny, lecz mylący.
Kupując bowiem kserokopiarkę formatu A4 o prędkości 8 kopii/min i przeliczając, że pracuje tylko 2 godziny dziennie (120 min x 8/min x 20 dni = 19200) nie oznacza, że kupiliśmy urządzenie o wydajności 20000 kopii/miesiąc.

Dodatkowe wyposażenie kserokopiarki:
Dla przyspieszenia i zautomatyzowania typowych prac biurowych służą następujące elementy wyposażenia:

Podstawa (piedestał) – jest to z reguły szafka zharmonizowana z wyglądem maszyny dopasowująca jej wysokość do wymagań ergonomii. Posiada kółka umożliwiające jej łatwe przesunięcie ( sprzątanie, konserwacja), szuflady lub półki do przechowywania papieru i materiałów eksploatacyjnych.

ADF – automatyczny podajnik oryginałów

ARDF – automatyczny podajnik oryginałów z ich odwracaniem
Urządzenie to automatycznie podaje kopiowane kartki oryginałów. Ułatwia kopiowanie broszur, raportów, cenników. Jeżeli jednak oryginały są dwustronne to urządzenie musi być w wersji ARDF.
ARDF nie umożliwia jednak automatycznego wykonania kopii obustronnej, gdyż odwracając oryginał, umożliwia wykonanie dwóch kopii jednostronnych z dwustronnego oryginału )do tego potrzebny jest jeszcze Duplex.

Duplex – urządzenie umożliwia automatyczne wykonanie kopii obustronnej z obustronnego oryginału. Kopiarka musi być wyposażona w ARDF.
Bardzo wygodna opcja gdy wykonujemy dużo kopii obustronnych.

Sorter – w urządzeniach wyposażonych w ADF (ARDF) umożliwia posortowanie lub pogrupowanie kopii. Gdy kopiujemy broszurę w kilku egzemplarzach to kserokopiarka automatycznie będzie pobierać kolejne kartki oryginału i po skopiowaniu pierwszej strony (kartki) w wymaganej ilości egzemplarzy przystąpi do kopiowania następnych, układając je na kolejnych półkach. W końcowym efekcie z półek sortera możemy zdjąć gotowe, poukładane w odpowiedniej kolejności kopie.

Finiszer (zszywacz) – w urządzeniach wyposażonych w sorter ułatwia pracę poprzez automatyczne lub ręczne zszycie kopii ( w narożu, lub z boku)

Dodatkowe kasety na papier – umożliwiają załadowanie papieru w innych formatach lub kolorach.

Duży zasobnik papieru – zasadniczo kserokopiarki biurowe mieszczą w kasetach od 250 do 500 szt kartek. Duży zasobnik umożliwia jednorazowe załadowanie od 1500 d0 2500 kartek. Szczególnie przydatny przy jednorazowym kopiowaniu dużych nakładów (ulotki, oferty).

Translate »